Codziennie, podczas snu, ciało człowieka przechodzi przez proces regeneracji i odnowy, który ma niezwykle ważne znaczenie dla zdrowia czy też samopoczucia. Jednakże, czy zastanawiałeś/aś się kiedyś nad warunkami, w jakich śpisz? Oraz w jaki sposób mogą wpływać na ciało i umysł? Higieniczne warunki snu stają się coraz ważniejszym aspektem, zwłaszcza w kontekście świadomości dotyczącej efektywnego wyspina się. A w jaki sposób materace SleepMed mogą je zapewnić?

Czym są higieniczne warunki snu oraz dlaczego są tak ważne?

Higieniczne warunki snu odnoszą się do czystości i świeżości otoczenia, w którym śpisz, co w dużej mierze dotyczy podłoża do spania. W tym celu ważna jest redukcja do minimalnego poziomu ilości alergenów na powierzchni materaca, a także zanieczyszczeń. Na uwadze należy mieć również wilgoć, która może przenikać do środka i gromadzić się, co stawa idealne warunki do rozwijania się bakterii, grzybów, pleśni czy roztoczy. Nic zatem dziwnego, że higieniczne warunki snu są ważne – w końcu ciało jest w bezpośrednim kontakcie z materacem przez długie godziny, a ilość zanieczyszczeń i alergenów może podrażniać zarówno skórę, jak i drogi oddechowe. Wynikiem tego najczęściej jest nasilenie objawów alergii czy astmy, które znacząco obniżają jakość efektywnego wypoczynku. A jak można stworzyć dla siebie idealne warunki? SleepMed zna odpowiedź na to pytanie!Higieniczne warunki snu – oto jak technologia AirForce zapewnia świeżość i czystość materaca?

Na czym polega technologia Airforce stosowana w materacach SleepMed?

Odpowiednia wentylacja w materacu to kluczowy czynnik wpływający zarówno na higieniczne warunki spania, jak i komfort snu. Materace SleepMed wyróżniają się zaawansowaną technologią Airforce, która zmienia sposób, w jaki podłoże do spania zapewnia cyrkulację powietrza. Dzięki innowacyjnym nacięciom pionowym oraz poziomym, w piankach tworzy się specjalna „kratka wentylacyjna”, gwarantująca maksymalny przepływ powietrza. W praktyce ciepło i wilgoć, które organizm wytwarza w czasie snu, jest kierowane do otwartych komór (jam). Na skutek naturalnych ruchów ciała, powietrze to jest wypychane na zewnątrz i natychmiast zastępowane świeżym. Technologia Airforce została wykorzystana w każdym materacu dostępnym w ofercie SleepMed, a wszystko to z uwagi na fakt, iż znajduje się ona w innowacyjnej piance FlexiFoam oraz wysokoelastycznej piance VPPHR, która stanowi podstawę wypełnienia.

Jak pokrowce SleepMed wpływają na higieniczne warunki snu?

Oprócz technologii Airforce, na higieniczne warunki snu ma wpływ rodzaj pokrowca. Nic dziwnego – w końcu to one stanowią pierwszą linię obrony przed zanieczyszczeniami, alergenami i bakteriami, które mogą gromadzić się na powierzchni materaca. W przypadku materacy SleepMed zadbano, aby były one łatwe do utrzymania w czystości. Oznacza to, że posiadają zamek, dzięki któremu możesz je łatwo ściągnąć oraz wyprać w domowych warunkach. Producent potwierdza, że dozwolona temperatura wynosi 60 stopni Celsjusza, co gwarantuje usunięcie roztoczy czy też innych alergenów. A czym jeszcze wyróżniają się dwa unikalne pokrowce?

Pokrowiec Merced z taśmą 3D

Charakteryzuje się niezwykle eleganckim wyglądem, który z pewnością wpasuje się w każdą sypialnię. Wynika to z faktu, iż został wykonany z delikatnej, śnieżnobiałej dzianiny, która dodatkowo została nasączona specjalną apreturą zmiękczającą (hydrophilic softener). Dzięki niej jest zarówno niezwykle miękki w dotyku, jak i znacząco zwiększa stopień wentylacji wypełnienia. Umożliwia to skuteczne odprowadzanie wilgoci. Dodatkowo, dzięki specjalnym perforacją na powierzchni, pokrowiec Merced zapewnia odczuwalny efekt masażu, który doskonale relaksuje ciało po ciężkim dniu, przygotowując je do spokojnego i regenerującego snu.

Pokrowiec Probiotex z tkaniną Tencel i taśmą 3D

Dla osób borykających się z alergiami idealną opcją będą materace wyposażone w pokrowiec Probiotex z tkaniną Tencel i taśmą 3D. Oczywiście jest niezwykle stylowy, jednak dodatkowo umożliwia stworzenie higienicznego środowiska. W jaki sposób? Dzięki zastosowaniu zaawansowanej technologii aktywnych probiotyków w apreturze Purotex® dzianina Probiotex skutecznie redukuje ilość alergenów roztoczy kurzu domowego na powierzchni materaca, aż o 93,7%. To nie tylko innowacyjne rozwiązanie, ale także gwarancja spokojnego i bezpiecznego snu każdej nocy. Dodatkowo tkanina Tencel, użyta do produkcji pokrowca Probiotex, charakteryzuje się doskonałą przepuszczalnością powietrza i doskonałą absorpcją wilgoci, co sprzyja utrzymaniu suchego, a zarazem świeżego środowiska snu.

Poznaj właściwości unikalnego wypełnienia materacy SleepMed?

Nie da się zaprzeczyć, że doby materac to nie tylko element wyposażenia sypialni, ale także kluczowy składnik zapewniający zdrowy sen, który korzystnie wpływa na dobre samopoczucie człowieka. Wybierając odpowiedni produkt, warto zainwestować w taki, będzie stanowił solidną podstawę dla efektywnego wypoczynku, dając najlepsze wsparcie dla kręgosłupa. W tym kontekście modele z oferty SleepMed stanowią idealną propozycję! Oferują nie tylko higieniczne warunki do wypoczywania, ale także posiadają szereg kompleksowych rozwiązań, które znacząco podniosą jakość snu każdego użytkownika. Przede wszystkim materace SleepMed wyposażono w piankę termoelastyczną, która reaguje na ciepło oraz nacisk ciała. Dzięki temu jest w stanie niemalże idealnie dopasować się do anatomicznych kształtów ciała użytkownika, zapewniając indywidualne wsparcie i komfort snu. Ale to nie wszystko! Na szczególną uwagę zasługuje również pianki naturalne, które zamiast sztucznych związków chemicznych zawierają oleje – olej rycynowy i olej sojowy. Gwarantują one dodatkowe właściwości, w tym nadają wybranym produktom hipoalergiczności. Poszczególne modele zostały także wyposażone w sprężyny kieszeniowe typu Multi. Ich obecność przekłada się na wysoką elastyczność punktową, sprężystość oraz redukcję drgań. Co więcej, każdy materac SleepMed posiada ruchomą warstwę pianki termoelastycznej, umożliwiającą łatwą zmianę twardości. Oznacza to, że możesz wybierać z 4 różnych stopni twardości, aby dopasować twardość podłoża w idealny sposób do swoich preferencji. A jeśli to za mało to nie martw się – w ofercie są także modele posiadające dodatkowo odpinany top. Dzięki niemu możesz cieszyć się aż 6 stopniami twardości!

Dbanie o higieniczne warunki snu jest kluczowe dla zdrowia czy samopoczucia. Technologia Airforce, stosowana w materacach SleepMed, pozwala na skuteczną eliminację alergenów, bakterii i innych zanieczyszczeń, zapewniając świeżość i czystość materaca przez długi czas. W znaczący sposób przekłada się to na komfort użytkowania, a jednocześnie trwałość wybranego modelu. Warto jednak zaznaczyć, że materace SleepMed oferują znacznie więcej, a wszystko to z uwagi na różne technologie.

wyrób medycznyMaterace SleepMed są przeznaczone do profilaktyki wad rozwojowych układu ruchowego (mięśniowo-kostnego) oraz zdrowego snu. Producent: SleepMed. Przedstawiciel i prowadzący reklamę: ABCOMFORT Sp. z o.o.