Peeling to jeden z najlepszych sposobów, aby oczyścić i poprawić stan naszej cery. Zanim jednak zdecydujemy się na wykonanie peelingu, powinniśmy dowiedzieć się, jaki rodzaj będzie odpowiedni dla naszej cery. Dowiedz się, czym wyróżnia się peeling enzymatyczny i dla kogo będzie odpowiedni!

Jak działa peeling enzymatyczny?

Jeśli interesujemy się pielęgnacją cery, peeling na pewno jest nam znany. To bardzo ważny element, którego nie powinno zabraknąć. Peeling jest bowiem odpowiedzialny za złuszczenie martwych komórek naskórka. Usuwa zanieczyszczenia i martwe komórki, robiąc przy tym przestrzeń na odnowę skóry. Dzięki temu zabiegowi cera staje się zauważalnie gładsza i bardziej elastyczna. Jej kondycja się poprawia, a koloryt wyrównuje. Peeling enzymatyczny wyróżnia fakt, że oczyszcza skórę w sposób delikatny, bez ryzyka wystąpienia podrażnień. W jego składzie znajdują się enzymy, które są substancjami pochodzenia naturalnego. Charakteryzuje je fakt, że działają przede wszystkim na zewnętrzną część skóry, nie wnikając w jej głąb. Targetują zatem to, co najważniejsze – czyli martwy naskórek i zanieczyszczenia. Przykładowe enzymy obecne w peelingach enzymatycznych to na przykład papaina, bromelaina, ficyna czy aktynidyna. Co ciekawe, z racji na swoje delikatne działanie, jego efekty nie są widoczne od razu. Nie musimy się jednak obawiać, ponieważ enzymy skutecznie przyspieszają proces odnowy skóry i sprawiają, że staje się ona gładka i miękka. Oprócz tego peeling odtyka zatkane pory i usuwa zgromadzone w nich zaskórniki.

Jak często stosować peeling enzymatyczny?

Peeling enzymatyczny - jak działa?Peeling enzymatyczny, tak jak każdy inny rodzaj peelingu, nie należy stosować za często. Może to bowiem doprowadzić do naruszenia bariery lipidowej skóry i jej podrażnienia. Nawet używanie peelingu enzymatycznego, który jest bardzo delikatny, trzeba ograniczyć do jednego razu w tygodniu. To optymalny czas, dzięki któremu skutecznie oczyścimy skórę, bez ryzyka jej podrażnienia. W przypadku peelingu enzymatycznego musimy być cierpliwi, ponieważ pozytywne zmiany pojawiają się dopiero po jakimś czasie.

Dla kogo peeling enzymatyczny?

Warto znać właściwości poszczególnych peelingów, aby znaleźć taki, który będzie odpowiedni dla naszej cery. Jeśli chodzi o kosmetyk z enzymami, ten zdecydowanie polubią osoby mające delikatną, wrażliwą skórę. Gdy dotychczas mieliśmy problem z podrażnieniami cery, peeling mechaniczny czy kwasowy mógłby okazać się zbyt mocny. Jeśli zmagamy się z widocznymi naczynkami, również postawmy na ten typ peelingu. Może sprawdzić się też wtedy, kiedy nasza cera jest pokryta trądzikiem. Peeling enzymatyczny bowiem nie przesuszy za bardzo skóry. Cera tłusta doceni ten produkt ze względu na to, że skutecznie usuwa nadmiar sebum i zanieczyszczeń.

Jakie są przeciwwskazania do peelingu enzymatycznego?

Są jednak przypadki, w których peeling enzymatyczny nie będzie dobrym rozwiązaniem. Mowa o sytuacji, w której na naszej twarzy znajdują się stany zapalne. Enzymy mogły bowiem dodatkowo je podrażnić. Nie należy stosować też ich w przypadku alergii. Aby przekonać się, czy nasza skóra nie reaguje alergicznie na ten typ peelingu, wykonajmy test na małym fragmencie twarzy.

Jakie są inne rodzaje peelingów?

Nie można ukryć, że peeling enzymatyczny to produkt o uniwersalnym działaniu. Sprawdzi się do wielu różnych typów cery. Na rynku dostępne są też inne rodzaje peelingów. Jednym z najpopularniejszych z nich jest peeling mechaniczny. Wyróżnia się tym, że zawiera malutkie drobinki, za których pomocą oczyszcza się martwy naskórek. Peeling mechaniczny nie będzie jednak odpowiedni do skóry wrażliwej, trądzikowej oraz wrażliwej. Istnieje obawa, że je za bardzo podrażni. Ciekawą opcją jest też peeling kwasowy. Tutaj zanieczyszczenia są likwidowane przez kwasy, które rozpuszczają warstwę scalającą naskórek. Z tego względu przenikają do głębszej warstwy skóry. Przyda się to w przypadku cery tłustej, ponieważ niezwykle skutecznie usuwa sebum. Musimy mieć na uwadze, że peelingi kwasowe należą do peelingów chemicznych. Nie można stosować ich za często. Optymalnym wyborem będzie sięganie po jego co dwa tygodnie.

Co robić, aby cieszyć się ładną cerą?

Stosowanie peelingu enzymatycznego nie powinno być jedynym punktem pielęgnacji naszej cery. Jeśli nasza skóra jest wrażliwa i sucha, musimy szczególnie zadbać o jej nawilżenie i odżywienie. Zamiast ciężkich, tłustych kremów, postawmy na delikatne serum i olejki, które mają lekko wodnistą strukturę. Otulą naszą skórę i zapewnią jej ukojenie. Warto ponadto zwrócić uwagę na to, aby każdemu kosmetykowi dać czas na to, aby się wchłonął. Zacznijmy od olejku do demakijażu. Następnie sięgnijmy po żel oczyszczający, który da nam pewność, że na naszej skórze nie ma żadnych zanieczyszczeń. Kolejnym krokiem powinien być tonik. On przywróci pH do odpowiedniego poziomu, a do tego pomoże kolejnym produktom lepiej się wchłonąć. Przedostatnim elementem niech będzie serum, które odżywia naszą cerę. Pielęgnację zamknijmy delikatnym i lekkim kremem.

Zanim pójdziemy spać, powinniśmy upewnić się, że poszewka, na której się położymy, jest czysta i świeża. Inaczej nasze starania pójdą na marne, ponieważ zanieczyszczenia znajdujące się na brudnej pościeli przeniosą się na naszą skórę. Może to doprowadzić do powstania się wyprysków i niedoskonałości. Warto pamiętać też o tym, że na stan cery w dużym stopniu wpływa jakość naszego wypoczynku. Kiedy regularnie się wysypiamy, nasza skóra jest promienna i odżywiona. Jeśli chcemy zyskać pewność, że rzeczywiście tak będzie, zainwestujmy w komfortowy materac, dzięki któremu jakość naszego snu się podwyższy. Ważne, aby znaleźć taki model, który będzie dobrze do nas dopasowany. Poświęćmy zatem czas na sprawdzenie oferty sklepów internetowych sleepinghouse.pl i hilding.pl, jak i stacjonarnych w Zielonej Górze. Tam będziemy mogli na własne oczy zobaczyć, czym wyróżnia się dany produkt.

Peeling enzymatyczny to kosmetyk, którego zdecydowanie nie powinno zabraknąć w naszej pielęgnacji. Jest on idealny dla cery wrażliwej, suchej i trądzikowej. Jeśli będziemy systematycznie go stosować, na pewno zauważymy zmianę w wyglądzie naszej skóry!