Czym kierować się, kiedy chcesz znaleźć materac na miarę Twoich potrzeb? Więcej na ten temat napiszemy w naszym dzisiejszym artykule, do lektury którego zapraszamy wszystkich, którzy w najbliższym czasie planują wymienić materac, z którego korzystają na nowy!

Jakie materace znajdziemy?

Warto jest wyjść od tego, jakie materace w ogóle znajdziemy na rynku. Przede wszystkim dzielimy je na piankowe i sprężynowe. Skupmy się najpierw na pierwszej wspomnianej kategorii, ponieważ pianki to surowce, które rozwijają się naprawdę w bardzo szybkim tempie, dlatego jest to bardzo szeroka gama produktów. Zaopatrzyć możemy się w wyroby bardzo stabilne i elastyczne, jak te, które wypełnione pianką wysokoelastyczną. Inną opcją jest na przykład pianka lateksowa – jest ona bardzo stabilna, lecz też wykazuje szereg właściwości antyseptycznych, co oznacza, że minimalizuje ona ryzyko wystąpienia różnych reakcji antyalergicznych. Oczywiście nie należy zapomnieć o piance termoelastycznej, która reaguje na naszą temperaturę ciała, przyjemnie je otula i przynosi ulgę w czasie leżenie. Inną opcją są materace sprężynowe. Zwłaszcza na naszą uwagę zasługuje w tym wypadku taka gałąź, jak materace kieszeniowe, gdzie elementy wypełnienia nie dotykają się bezpośrednio ze sobą, co gwarantuje nam wysoką elastyczność punktową i podparcie na miarę naszych indywidualnych potrzeb!

Poradnik: jak dobrać materac i gdzie kupić najlepszy?Czym kierować się kupując materac

Materace koniecznie należy kupować w dobrych, sprawdzonych sklepach, jak chociażby materace Hilding w Tychach, dzięki czemu otrzymujemy prawdziwą gwarancję zadowolenia! Jakie czynniki są najważniejsze, gdy wybieramy model mający spełniać nasze indywidualne potrzeby? Koniecznie należy tutaj wymienić:

  • wypełnienie (tak jak już wcześniej wspomnieliśmy trzeba odpowiedzieć sobie na pytanie czy materac ma być piankowy czy sprężynowy)
  • twardość (to właśnie ona odpowiada za prawidłowe podparcie całego naszego ciała i dobrą kondycję zdrowotną),
  • właściwości antyalergiczne (pomagają zachować higienę na wysokim poziomie w łóżku)
  • pokrowiec (ważne jest, abyśmy mogli go z łatwością wyczyścić),
  • wielkość (zależy od ramy łóżka, stelaża, tego, czy śpimy sami czy z naszą drugą połówką).

Oczywiście pamiętajmy, że każdy z nas ma inne potrzeby, ze względu na wagę, wiek czy stan zdrowia, dlatego ważne jest, aby po prostu słuchać swojego organizmu.

O tym pamiętaj!

Jak zostało wspomniane, bardzo istotne jest, aby materac gwarantował nam liczne właściwości antyalergiczne. Oznacza to, między innymi, że struktura wypełnienia zapewni nam optymalny przepływ powietrza i blokować będzie rozwój grzybów, bakterii i pleśni, które wywołują często wiele, niepożądanych reakcji, jak katar, kaszel czy również łzawienie oczu. Materace Hilding w Częstochowie to również produkty, które posiadają wypełnienie wyprofilowane w aż siedem stref twardości, w związku z czym każda partia ciała otrzymuje indywidualne podparcie.

Dobry materac: warto jest przyłożyć się do kwestii związanych z wyborem takiego, dzięki czemu rzeczywiście będziemy mogli spokojnie przespać całą noc.

Przeczytaj także: Jak przygotować się do zmiany czasu?