Decydując się na nowy materac do sypialni, coraz częściej bierzemy pod uwagę materace z wkładem piankowym. Przed zakupem warto dowiedzieć się, jakie rodzaje materacy piankowych mamy do wyboru i który model będzie się dobrze sprawdzał u nas.

Poznaj rodzaje materacy piankowych

Materace piankowe możemy podzielić ze względu na rodzaje wypełnień. Do najpopularniejszych należą te lateksowe, termoelastyczne oraz wysokoelastyczne. Wszystkie z nich charakteryzują się innowacyjnymi właściwościami, które mają na celu zapewnienie komfortu snu na najwyższym poziomie. Ale czym one się od siebie różnią? Zacznijmy od materacy lateksowych. Są zbudowane z mleczka kauczukowego, dzięki czemu wykazują właściwości antyalergiczne, dlatego są bezpieczne dla osób z różnego rodzaju alergiami. Ponadto są bardzo elastyczne, a przy tym odporne na wszelkiego rodzaju odkształcenia. Kolejnymi wartymi uwagi są materace zbudowane z pianki termoelastycznej. Cechuje się ona dopasowywaniem się pod wpływem temperatury ciała do kształtów użytkownika. Materac każdorazowo wraca do swojego pierwotnego kształtu, a następnie co noc kładąc się na nim, pianka dopasuje się do nas. Ostatnim rodzajem matrycy są te wykonane z pianki wysokoelastycznej. Materace te są bardzo sprężyste, odporne na eksplorację, a przy tym świetnie podpierają ciało na całej jego linii. Ponadto struktura tej pianki wyróżnia się fakturą, która zapewnia właściwości cyrkulacyjne, dlatego mamy pewność, że we wkładzie nie zgromadzi się nadmierna wilgoć czy drobnoustroje.

Czy warto kupić materac piankowy?Materac piankowy dla singla, a materac dla pary

Kupując materac do wyboru mamy modele jednoosobowe oraz modele dwuosobowe. Jeśli wyposażamy sypialnię dla singla, możemy wziąć pod uwagę materace piankowe 90×200 cm, taki wymiar zapewnia odpowiedni komfort wypoczynku. Natomiast, jeśli na materacu mają spać dwie osoby, materac powinien mieć minimalny wymiar 140×200 cm, jednak bardziej rekomendowane jest 160 × 200 cm. Oczywiście rozmiar materaca powinniśmy dostosować do wymiaru łóżka i stelaża. Kolejną ważną kwestią jest to, że kupując materac dla jednej osoby, bierzemy pod uwagę tylko jej preferencje. Natomiast decydując się na materac dla pary, musimy dopasować model tak, aby spełniał oczekiwania obojga. Ale na co warto szczególnie zwrócić uwagę podczas zakupu materaca?

Zakup materaca – co jest ważne?

Aranżując sypialnie, najważniejszym elementem wyposażenia zawsze jest materac. Wybierając nowy model, przede wszystkim musimy zwrócić uwagę na jego twardość oraz rodzaj wypełnienia. Jak już się dowiedzieliśmy, modele piankowe dzięki szerokiemu zakresowi zalet spełnią oczekiwania właściwie każdej osoby. Będą one odpowiednie zarówno dla par, jak i singli. Są bezpieczne dla alergików oraz osób ze schorzeniami. Natomiast w każdym modelu znaczącą rolę odgrywa też jego twardość. Dobierana jest na podstawie wagi oraz indywidualnych preferencji. Dla osób do 60 kg poleca się modele miękkie, od 60 kg do 80 kg modele średnie, dla osób powyżej 80 kg modele twarde, a dla użytkowników powyżej 100 kg modele bardzo twarde.

Wypoczynek po ciężkim dniu w pracy czy też w szkole jest ważny dla każdego z nas. Dlatego warto poświęcić odpowiednią ilość czasu na znalezienie materaca, który zagwarantuje sen na naprawdę wysokim poziomie.

Materace Hilding polecane przez https://www.zdrowykregoslup.pl/

Przeczytaj także: Pokrowiec na materac – wybierz dobrze!