Materac, na który się zdecydowałeś okazał się za miękki? Na szczęście nie musisz wymieniać go od razu na nowy! Czy wiesz czym są materace nawierzchniowe? Dowiedz się więcej na ten temat!

Czym jest materac nawierzchniowy?

Wysokiej jakości materace Hilding to również tak zwane toppery, które nakłada się na powierzchnię, na której śpimy, aby zwiększyć komfort snu. Stosowane są zarówno, aby wpłynąć na twardość naszego łóżka, lecz również w celu wyrównania na przykład powierzchni snu, kiedy model, z jakiego dotychczas korzystaliśmy po prostu się zużył i powstały odkształcenia lub też sprężyny, które wbijają się w nasze ciało i powodują duży dyskomfort. Stosowany jest też na przykład na sofy czy wersalki, które są zwyczajnie niewygodne i nie są w stanie zagwarantować prawdziwego komfortu podczas wypoczynku. Jest to świetnie rozwiązanie dla osób, których budżet jest ograniczony i nie chcą wydawać pieniędzy od razu na zakup nowego materaca głównego. Zmiana jest subtelna, jednak bez wątpienia odczuwalna!

Hilding Bass – dlaczego warto!

Hilding Bass - z ratunkiem na zbyt miękki materacMaterac nawierzchniowy, jakim jest Hilding Bass to zdecydowanie komfortowe rozwiązanie. Posiada on wypełnienie z pianki Velvet Touch. Zaliczana jest ona do grona pianek wysokoelastycznych, które w prawidłowy sposób podtrzymują nasze ciało, jednocześnie cechujące się świetną sprężystością i elastycznością, dzięki czemu Hilding Bass bez wątpienia doskonale sprawdzi się dla fanów stabilniejszego podparcia. Materac można bez problemu odwracać – warto jest to robić, ponieważ wtedy produkt zużywa się regularnie, a co za tym idzie będzie nam dłużej służył. Jest on na tyle elastyczny, że nadaje się do regulowanych stelaży. Co istotne poleca się go też dla alergików. W tym momencie należy zwrócić uwagę na pokrowce. Pierwszym jest naturalny Tencel z włókien wiskozy, który zapobiega rozwojowi grzybów oraz pleśni. Można go prać w maksymalnej temperaturze 60 stopni. Drugim z kolei jest Cashmere z domieszką kaszmiru, który świetnie chroni przed zimnem. Nadaje się on do czyszczenia w maksymalnie 40 stopniach.

Hilding Bass – jak poprawi Twój komfort?

Materac, jakim jest Hilding Bass to bez wątpienia świetne rozwiązanie dla wszystkich osób, których materac okazał się za miękki. Topper nałożony na łóżko, za sprawą między innymi właśnie pianki wysokoelastycznej skutecznie podnosi twardość, a co za tym idzie nasz komfort snu. Pamiętajmy, że spanie na zbyt miękkiej powierzchni może mieć naprawdę złe skutki. Na myśli mamy tutaj między innymi fakt, że trudno będzie znaleźć wygodną pozycję do spania. Dodatkowo, nasz kręgosłup będzie się nienaturalnie wyginał, w związku z czym bardzo szybko pojawią się dolegliwości bólowe, w parze z którymi po pewnym czasie mogą pojawić się zwyrodnienia.

Materac nawierzchniowy to bez wątpienia świetne rozwiązanie dla osób, które chcą poprawić swój komfort snu bez konieczności wydawania dużych sum.

Materac polecany przez: https://www.zdrowykregoslup.pl/

Przeczytaj także: Wady kręgosłupa a wybór odpowiedniego materaca