Zdrowy sen to podstawa prawidłowego funkcjonowania w ciągu dnia. Nic dziwnego – w końcu gwarantuje właściwą regenerację ciała oraz umysłu. Musisz jednak pamiętać, że wpływają na niego liczne czynniki, takie jak odpowiedni klimat w sypialni. Jak się okazuje, właściwie dobrane warunki mogą znacząco poprawić jakość nocnego wypoczynku, co przekłada się na lepsze zdrowie i większą produktywność w ciągu dnia. Kwestia ta dotyczy również odpowiedniego dobrania podłoża do spania. A zatem, jak utrzymać odpowiedni klimat w sypialni oraz na czym polega prawidłowy wybór materaca?

Optymalny klimat do wypoczynku w sypialni – co to znaczy?

Optymalny klimat w sypialni to pojęcie, które dotyczy kilku najistotniejszych czynników mających korzystny wpływ na głęboki oraz niezakłócony sen. Pierwszym z nich jest idealna temperatura, która powinna oscylować między 16 a 18 stopni Celsjusza. W czasie snu organizm naturalnie się wychładza, a utrzymanie nieco niższej temperatury pomaga osiągnąć pożądaną temperaturę, która sprzyja zasypianiu i głębokiemu wypoczynkowi. Pamiętaj jednak, że zbyt wysoka temperatura może prowadzić do przegrzewania się ciała, co z kolei powoduje częstsze wybudzanie się i płytszy sen. Natomiast zbyt niska temperatura – powoduje drżenie oraz napięcie mięśni. Oprócz tego liczą się takie czynniki, jak:

 • wilgotność powietrza – powinna być utrzymana na poziomie 40-60%, gdyż zbyt suche powietrze może prowadzić do podrażnienia dróg oddechowych, zbyt wysoka wilgotność sprzyja natomiast rozwojowi pleśni i roztoczy, co może pogarszać jakość powietrza i negatywnie wpływać na zdrowie,
 • minimalizacja poziomu hałasu – hałas, nawet ten o niskim natężeniu, może zakłócać sen, powodując wybudzanie się i trudności w zasypianiu,
 • oświetlenie – zaciemnione pomieszczenie sprzyja , co ułatwia zasypianie i zapewnia głębszy sen.Jak utrzymać optymalny klimat w sypialni z materacem SleepMed?

O czym pamiętać, aby dobrze spać?

Dobrze przespana noc to klucz do zdrowia, dobrego samopoczucia i efektywności w ciągu dnia. Duży udział mają tutaj warunki w sypialni, jednak oprócz tego musisz pamiętać, że liczy się także stały harmonogram snu. Pozwala on na zachowanie naturalnego rytmu dnia, a wymaga jedynie do Ciebie kładzenia się i budzenia o tej samej porze każdego dnia, nawet w weekendy. Postaraj się także stworzyć relaksującą rutynę przed snem. Może to obejmować ciepłą kąpiel, czytanie książki, medytację lub słuchanie spokojnej muzyki. Tak naprawdę każda czynność, która Cię relaksuje, będzie tu dobra, gdyż pomoże w przygotowaniu ciała i umysłu do odpoczynku. Nie bez znaczenia jest unikanie ekranów – zwłaszcza godzinę przed położeniem się spać. Emitują one niebieskie światło, które może zakłócać produkcję melatoniny, co znacząco utrudnia zasypianie. Poza tym:

 • spożywaj lekkostrawną kolację przynajmniej trzy godziny przed położeniem się do łóżka,
 • pamiętaj o regularnej aktywności fizycznej,
 • ogranicz długie drzemki w ciągu dnia.

Nie bez znaczenia jest także to, na czym śpisz. A dlaczego?

Dlaczego materac jest ważnym elementem wyposażenia sypialni?

Materac to jeden z najważniejszych elementów wyposażenia sypialni, mający bezpośredni wpływ na jakość Twojego snu, a także ogólne samopoczucie. Nic dziwnego, odpowiednie wsparcie dla kręgosłupa, pomagając utrzymać naturalną krzywiznę ciała podczas snu. Oprócz tego model idealnie dostosowany do indywidualnych potrzeb i preferencji użytkownika zapewnia komfortowy sen. Co więcej, wysokiej jakości model:

 • pomaga utrzymać optymalną temperaturę ciała podczas snu, zapobiegając przegrzewaniu się lub wychłodzeniu,
 • może izolować drgania wywoływane np przez zmianę pozycji partnera, przez co nie budzisz się
 • gwarantuje higieniczne i antyalergiczne warunki do wypoczywania.

Nie da się zaprzeczyć, że wybór odpowiedniego podłoża do spania to podstawa. Jednak dlaczego warto tutaj postawić na SleepMed?

Materac SleepMed – co sprawia, że idealnie sprawdzi się w Twojej sypialni?

Zastanawiasz się, w czym tkwi sekret zdrowego wypoczynku? Marka SleepMed już dawno to stwierdziła i skomponowała produkty dostosowane do potrzeb współczesnego człowieka! Oznacza to, że wszystkie posiadają stanu wyrobu medycznego oraz certyfikat jakości AEH. Dodatkowo każdy materac SleepMed wyróżnia się:

 • technologią Airforce – dzięki innowacyjnej technologii nacinania pianki w tzw. kratkę wentylacyjną, umożliwia maksymalny obieg powietrza, co znacznie ułatwia eliminację ciepłego oraz wilgotnego powietrza z wnętrza wypełnienia,
 • pianka termoelastyczną – jej innowacyjną cechą jest fakt, iż reaguje na ciepło oraz nacisk ciała, przez co jest w stanie niemalże idealnie dopasować się do anatomicznych kształtów ciała użytkownika,
 • możliwością zmiany twardości – każdy materac SleepMed posiada ruchomą warstwę pianki termoelastycznej, która umożliwia stworzenie 4 stopni twardości, jednak jeśli to za mało, to zwróć uwagę na produkty wyposażone w odpinany top, gdyż gwarantuje on aż 6 stopni twardości,
 • pokrowcem Merced – jest miękki i usprawnia cyrkulację powietrza wewnątrz materaca, a dodatkowo posiada specjalne perforacje gwarantujące efekt masażu,
 • pokrowcem Probiotex – zapewnia komfortowe, a jednocześnie antyalergiczne warunki do wypoczywania, a wszystko to z uwagi na wykorzystanie innowacyjnej technologii aktywnych probiotyków.

Jak wybrać idealny materac SleepMed?

Wybór idealnego materaca jest kluczowy dla zapewnienia sobie zdrowego i komfortowego snu. SleepMed w swojej ofercie ma modele wyróżniające się licznymi technologiami oraz najlepszymi materiałami. Jednak czy to oznacza, że są dla każdego? Możliwość modyfikacji twardości sprawa, że zdecydowana większość może zainwestować w nie, jednak to nie zmienia faktu, iż musisz mieć na uwadze trzy kwestie, do których zalicza się:

 • rodzaj wypełnienia – SleepMed ma w swojej ofercie modele piankowe i sprężynowe, a więc musisz wiedzieć, które z nich będą dla Ciebie bardziej komfortowe,
 • kwestia wygody – w każdej kolekcji modele różnią się między sobą grubością wykorzystanej wewnątrz pianki,
 • rozmiar – SleepMed oferuje materace jednoosobowe oraz dwuosobowe,
 • alergia – wszystkie produkty od SleepMed są antyalergiczne, jednak dla osób bardzo wrażliwych zalecane są modele z pokrowcem Probiotex.

Oprócz tego wszystkie produkty posiadają innowacyjną technologię, takie jak technologia Airforce.

Dbanie o optymalny klimat w sypialni jest niezbędne, aby zapewnić sobie zdrowy i regenerujący sen. Nie zapominaj również o uwzględnieniu wysokiej jakości materaca SleepMed. W końcu dzięki zaawansowanej technologii i wysokiej jakości materiałom może w znaczący sposób przyczynić się do stworzenia idealnych warunków do wypoczynku. Pamiętaj – sen to podstawa zdrowia, a odpowiednio dobrany materac jest inwestycją, która przynosi wymierne korzyści każdego dnia.

wyrób medycznyMaterace SleepMed są przeznaczone do profilaktyki wad rozwojowych układu ruchowego (mięśniowo-kostnego) oraz zdrowego snu. Producent: SleepMed. Przedstawiciel i prowadzący reklamę: ABCOMFORT Sp. z o.o.