Jednym z najważniejszych czynników decydujących o jakości snu jest odpowiednie podparcie ciała, które zapewniają materace. W tej kwestii pianka Visco wyróżnia się jako materiał o szczególnych właściwościach adaptacyjnych, które idealnie dostosowują się do kształtu ciała, zapewniając ergonomiczne wsparcie podczas wypoczynku. Dlatego też warto bliżej przyjrzeć się temu innowacyjnemu materiałowi i zrozumieć, w jaki sposób może on wpłynąć na sen i codzienne funkcjonowanie.

Pianka Visco – czym jest i za co odpowiada?

Pianka termoelastyczna jest rewolucyjnym rozwiązaniem, które doskonale odpowiada na potrzeby współczesnego społeczeństwa. Jej zdolność do reakcji na ciepło i ciężar sprawia, że idealnie dopasowuje się do kształtów ciała użytkownika, oferując niezrównany komfort podczas snu. Materace SleepMed wyposażone zostały w dwie wysokiej jakości pianki termoelastyczne, VitaRest® i Celsius-Waterlily®. Co je wyróżnia spośród innych?

  • po pierwsze – mają one korzystny wpływ na układ nerwowy, redukując bóle pleców i karku oraz pomagając utrzymać prawidłową pozycję kręgosłupa w trakcie snu,
  • po drugie – pomagają utrzymać prawidłową kręgosłupa w czasie snu, co zmniejsza obciążenie wywierane na dyski,
  • po trzecie – zapewniają one higieniczne środowisko do spania, eliminując rozwój roztoczy, bakterii i innych drobnoustrojów,
  • po czwarte – umożliwiają optymalną wentylację, zapobiegając przegrzaniu lub wychłodzeniu organizmu podczas snu,
  • po piąte – posiadają właściwości przeciwodleżynowe i ortopedyczne, co czyni je rekomendowanymi przez specjalistów.

Dzięki tym wszystkim cechom materace SleepMed z pianką termoelastyczną są doskonałym wyborem dla osób poszukujących komfortowego i zdrowego snu. Co więcej, obie pianki posiadają certyfikat „Oeko Tex” – klasa I, co oznacza, że są właściwe nawet dla niemowląt i alergików.Ergonomiczny sen – oto jak pianka Visco dostosowuje się do Twojego ciała

Poznaj inne innowacyjne rozwiązania, które wykorzystują materace SleepMed

Najlepszą opieką dla Twojego zdrowia będą materace SleepMed, które zapewniają efektywny wypoczynek, który korzystnie wpływa na codzienne funkcjonowanie. Każdy model posiada status wyrobu medycznego, a to oznacza, że spełnia najwyższe standardy bezpieczeństwa i skuteczności, co ma szczególne znaczenie dla osób z problemami kręgosłupa czy mięśni. Poprzez zastosowanie najwyższej jakości materiałów oraz nowoczesnej technologii, nie tylko poprawiają jakość snu, ale również poprawiają zdrowie fizyczne. Wszystkie modele objęte są certyfikatem jakości AEH, potwierdzającym pozytywne wyniki testów w kluczowych obszarach, takich jak klimat, ergonomia, trwałość i higiena. W ten sposób materace SleepMed stanowią niezastąpione narzędzie w dbałości o Twoje samopoczucie czy też komfort snu. Ale to jeszcze nie koniec!

Innowacyjne rozwiązanie nr 1 – technologia Airforce

Nowoczesne podłoża do spania różnią się w zależności od producenta, a marka SleepMed doskonale zdaje sobie z tego sprawę. Kluczową kwestią jest tutaj właściwy obieg powietrza wewnątrz materaca. Dlatego zarówno w nowoczesnej piance FlexiFoam, jak i w wysokoelastycznej piance VPPHR, stanowiącej bazę wypełnienia wszystkich modeli, zastosowano innowacyjną technologię Airforce. Jej działanie jest proste – specjalna technologia nacinania pianki w wielostrefowe kratki wentylacyjne sprzyja maksymalnemu przepływowi powietrza wewnątrz podłoża. Jakie to ma korzyści dla Ciebie? Chodzi głównie o ciepło i wilgoć, które gromadzą się podczas snu, są efektywnie usuwane do otwartych komór wewnątrz materaca. Naturalne ruchy ciała pomagają wypychać ciepłe powietrze na zewnątrz, zastępując je świeżym, chłodnym powietrzem. Z technologią Airforce, materace SleepMed są w stanie zagwarantować nie tylko doskonałą wentylację, ale także podwyższają komfort w trakcie snu na zupełnie nowy poziom, dając nie tylko higieniczne warunki do wypoczynku, ale także właściwy komfort termiczny!

Innowacyjne rozwiązanie nr 2 – regulacja twardości

Każdy model kryje w swoim wnętrzu ruchomą warstwę pianki termoelastycznej, co pozwala na łatwe dostosowanie twardości materaca do indywidualnych preferencji. Dzięki temu prostemu zabiegowi możesz wybierać spośród 4 stopni twardości! W jaki sposób? To proste, wystarczy odpowiednia kolejność w ustawieniu warstw pianki:

  • układ biała – zielona – beżowa zapewnia najwyższy stopień twardości, zalecany dla osób o większej masie ciała,
  • układ zielona – biała – beżowa cechuje się bardzo wysoką sprężystością,
  • układ beżowa – biała – zielona doskonale nada się dla osób cięższych i cierpiących na problemy z kręgosłupem,
  • układ beżowa – zielona – biała zapewnia średnią twardość materaca.

Nie można też zapomnieć, że marka SleepMed dba o zadowolenie wszystkich klientów – również tych najbardziej wymagających. Dlatego w ofercie znajdziesz modele wyposażone nie tylko w ruchomą warstwę pianki termoelastycznej, lecz także odpinany top. To oznacza, że możesz uzyskać dodatkowe dwa poziomy twardości, co łącznie daje aż 6 różnych stopni twardości!

Innowacyjne rozwiązanie nr 3 – higieniczne pokrowce

Materace SleepMed w swoim wyposażeniu mają pokrowce, dzięki którym zagwarantujesz sobie komfort oraz higienę snu. Możliwość prania w temperaturze 60 stopni Celsjusza pozwala łatwo zachować je czystymi, usuwając roztocza i inne alergeny. Warto zauważyć, że każdy z pokrowców posiada unikalne właściwości. Pokrowiec Merced z taśmą 3D to elegancki dodatek, który dodatkowo zapewnia komfort. Stworzony z delikatnej, śnieżnobiałej dzianiny, która została nasączona specjalną apreturą zmiękczającą (hydrophilic softener), nie tylko skutecznie odprowadza wilgoć, ale także nadaje materacowi wyjątkową miękkość. Specjalne perforacje na całej jego powierzchni tworzą wyczuwalny efekt masażu, idealnie odprężając ciało po całym dniu. Pokrowiec Probiotex z tkaniną Tencel i taśmą 3D stanowi najlepszy wybór dla alergików. Jego elegancki wygląd łączy się z wyjątkową funkcjonalnością, co daje nam higieniczne środowisko do zdrowego wypoczynku. Dzięki zastosowaniu technologii aktywnych probiotyków w apreturze Purotex® dzianina Probiotex doskonale zmniejsza ilość roztoczy, alergenów, kurzu domowego na jego powierzchni i to, aż o 93,7%. To nowoczesne rozwiązanie zapewnia nam spokojny i bezpieczny sen co noc.

Wybór odpowiedniego materaca SleepMed z pianką Visco może znacząco wpłynąć na jakość Twojego snu i codzienny komfort. Dzięki jej elastyczności, a także adaptacyjnym właściwościom, możesz cieszyć się ergonomicznym podparciem, które zapewnia optymalną pozycję ciała podczas snu. Zadbaj już dziś o swój sen i wybierz materace od SleepMed, które dostosują się do Twoich indywidualnych potrzeb, zapewniając Ci zdrowy wypoczynek każdej nocy.

wyrób medycznyMaterace SleepMed są przeznaczone do profilaktyki wad rozwojowych układu ruchowego (mięśniowo-kostnego) oraz zdrowego snu. Producent: SleepMed. Przedstawiciel i prowadzący reklamę: ABCOMFORT Sp. z o.o.