W dzisiejszych czasach nie brakuje innowacyjnych kosmetyków do pielęgnacji, których zadaniem jest zapewnienie zdrowej i nieskazitelnej skóry. Jednak czy każdy z kosmetyków dostępnych na rynku jest nam faktycznie potrzebny? Okazuje się bowiem, że istnieją takie produkty, które są jedynie kolejnym chwytem marketingowym, a ich stosowanie nie przynosi w rzeczywistości żadnych efektów. Stanowią one zatem niepotrzebny wydatek i mogą prowadzić nawet do niewłaściwej pielęgnacji skóry. Poza tym istnieje też wiele takich kosmetyków, które śmiało można zastąpić bardziej podstawowymi produktami, a tym samym nie ma konieczności wydawania kolejnych pieniędzy. O jakich kosmetykach mowa?

Maseczki peel-off

Jeśli stosujesz w swojej pielęgnacji maseczki peel-off, koniecznie z nich zrezygnuj. Choć początkowo mogą one przynosić owocne efekty, gdyż skutecznie usuwają wągry, to jednak na przestrzeni czasu działają na skórę naprawdę drażniąco i mogą przyczynić się do powstawania jeszcze gorszych niedoskonałości. W szczególności nie są one przeznaczone dla osób o cerze wrażliwej i naczynkowej. Odrywanie maseczki może prowadzić do uszkodzenia warstwy naskórka, a tym samym poważniejszych zmian. Warto też wiedzieć, że maseczki peel-off nierzadko potęgują problem nadmiernej produkcji sebum jako reakcji obronnej skóry. W rezultacie może to spowodować pogorszenie kwestii przetłuszczającej się skóry, zamiast go poprawić. Stosowanie maseczek typu peel-off jest więc stratą czasu i pieniędzy.

Krem pod oczy

Jakich kosmetyków nie ma sensu stosować?Wiele pań stosuje w swojej rutynie pielęgnacyjnej krem pod oczy, ale czy faktycznie jest on wymaganym krokiem? Choć mogłoby się wydawać, że stanowi on istotny element właściwej pielęgnacji, to jednak okazuje się, że krem pod oczy wcale nie jest konieczny. Wiele osób zwraca uwagę na fakt, że skóra pod oczami wcale nie różni się od reszty twarzy, a tym samym nie wymaga szczególnego podejścia. Z jednej strony może być cieńsza, lecz z drugiej nie wykazuje ona innych potrzeb niż cała cera. Z tego też właśnie powodu można wnioskować, że jeden krem do twarzy jest wystarczający i śmiało można go aplikować, również pod oczy. Zresztą skład kremów pod oczy a tych do twarzy niemalże zupełnie od siebie nie odbiega, a tym samym produkt ten stanowi po prostu kolejny niepotrzebny wydatek.

Maska w płachcie

Koreańska pielęgnacja staje się coraz bardziej popularna. Społeczeństwo zaczyna bowiem zauważać, że azjatycka uroda nie ma sobie równej, a w szczególności cera Koreańczyków jest naprawdę nieskazitelna i wyróżnia się idealną kondycją. Dlatego też dużym zainteresowaniem zaczęły cieszyć się maski w płachcie, z których tak namiętnie korzystają właśnie Azjaci. Ale czy faktycznie są one nam potrzebne, aby uzyskać zdrową i promienną cerę? Nie do końca. Przede wszystkim nie zwracamy uwagi na fakt, że doskonała skóra Koreańczyków to zasługa genetyki, a nie jedynie samej pielęgnacji. Poza tym składniki zawarte w maskach w płachcie są niewystarczające ze względu na ich niskie stężenie. Tym samym nie zapewniają spektakularnych efektów, a mogą nawet powodować podrażnienia. Dłuższy bezpośredni kontakt płachty ze skórą nie zawsze będzie przez nas tolerowany, co właśnie może prowadzić do powstawania niedoskonałości. Zastanówmy się więc, czy maska w płachcie jest faktycznie koniecznym krokiem w naszej codziennej pielęgnacji.

Zdrowy sen jest natomiast niewątpliwie istotnym elementem codzienności. Aby był on jednak możliwy, należy zaopatrzyć się w wygodne podłoże do snu, składające się przede wszystkim z odpowiednio twardego materaca. W sklepach w Zielona Góra znajdziemy wiele doskonałych modeli materaców przeznaczonych do treściwego wypoczynku.

Krem do stóp

Krem do stóp może być niestety kolejnym niepotrzebnym wydatkiem i produktem w naszej kolekcji kosmetyków. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że ponownie niczym nie odbiega on od tradycyjnych balsamów do ciała czy rąk. Po co więc kupować kolejny produkt, skoro możemy skorzystać z tego, co już mamy pod ręką? Po prostu nie jesteśmy świadomi tego, że nazwy na opakowaniach stanowią chwyt marketingowy, który ma nas zachęcić do nabycia kolejnego kosmetyku. Zresztą nie ma co oczekiwać, iż po jednorazowym zastosowaniu kremu nasze stopy faktycznie będą odżywione. Trudno tutaj zauważyć większe efekty, a pielęgnacja stóp może wymagać większego zaangażowania oraz lepszego zrozumienia potrzeb skóry. Dlatego też nie ma sensu stawiać na krem do stóp w swojej rutynie pielęgnacyjnej.

Odżywka do włosów bez spłukiwania

Co jeszcze często możemy znaleźć na drogeryjnych półkach, a stanowi to niepotrzebne i mało skuteczne rozwiązanie? Takim kosmetykiem jest m.in. odżywka do włosów bez spłukiwania. Choć może się nam wydawać, że jest ona niesamowicie praktyczną opcją, dzięki której możemy szybko zadbać o kondycję włosów bez konieczności ich mycia, to jednak w rzeczywistości tego typu odżywki powodują nadmierne obciążenie włosów. Ich używanie wiąże się także z ryzykiem szybszego przetłuszczania się skóry głowy Mogą bowiem zawierać składniki, które mają tendencję do pozostawiania na włosach oleistych lub tłustych osadów. Rozsądniejszym, i na pewno zdrowszym dla włosów, rozwiązaniem jest zatem stosowanie klasycznych odżywek, które aplikuje się po umyciu, a następnie spłukuje. Odżywka bez spłukiwania to ponownie niepotrzebny wydatek.

Peeling ziarnisty do twarzy

Podobnie jak w przypadku maseczek peel-off, peelingi ziarniste do twarzy także nie są dobrym wyborem. Zresztą są one nawet bardziej drażniące dla skóry, gdyż zawierają ostre elementy, które usuwają martwe komórki skóry poprzez mechaniczne ścieranie. Tego typu działanie prowadzi z kolei do powstawania podrażnień, zaczerwienienia lub nawet mikrouszkodzeń skóry. Peelingi ziarniste mogą też powodować pogłębianie się problemów skórnych i z tego względu nie są zalecane osobom z rozszerzonymi porami, stanami zapalnymi oraz przebarwieniami. Długotrwałe stosowanie tego kosmetyku jest na pewno niebezpieczne i nie doprowadzi do polepszenia się kondycji cery.

Korzystanie z powyżej wymienionych kosmetyków nie tyle nie ma sensu, o ile może mieć nawet negatywny wpływ na naszą skórę. Dlatego też nie warto ich kupować, a lepiej zaoszczędzić pieniądze na produkty, które faktycznie przynoszą korzyści dla cery. Upewnij się, że nie korzystasz z żadnego z tych kosmetyków, jeśli zależy Ci na zdrowej i nieskazitelnej skórze.