Do niedawna wielu z nas twierdziło, że materace piankowe to nietrwałe produkty, które szybko ulegają wyeksploatowaniu. Jednak współczesne modele pokazują, że stwierdzenie to jest nieprawdziwe. Wszystko z uwagi na wykorzystanie nowoczesnych technik przy ich produkcji oraz unikalnych pianek. Czym zatem wyróżniają się materace piankowe, a także kto się na nich wyśpi? 

Rodzaje pianek

Łóżko z materacem piankowym umożliwia nam zdrowy i spokojny wypoczynek. W jaki sposób? Przede wszystkim poprzez wykorzystanie różnego rodzaju pianek, z czego każda z nich odznacza się dodatkowo innymi cechami i właściwościami. Na rynku znajdziemy trzy najczęściej wykorzystywane rozwiązania, takie jak:

  • pianka wysokoelastyczna – trwała i odporna na odkształcenia.
  • pianka termoelastyczna – reaguje na temperaturę i nacisk ciała, przez co idealnie dopasuje się do anatomicznych kształtów użytkownika,
  • pianka lateksowa – higieniczna, antybakteryjna i trwała.

Właściwości materacy piankowych

Materac piankowy - innowacyjne wnętrze i wyjątkowe właściwości!Właściwości materacy piankowych wynikają przede wszystkim z wykorzystania wewnątrz pianki. Jednak nie zawsze. Warto pamiętać, że tego typu modele charakteryzują się także:

  • właściwościami antyalergicznymi,
  • siedmioma strefami twardości,
  • przyjemnym wrażeniem otulenia,
  • lekkością (wyjątek stanowi pianka lateksowa, która jest nieco cięższa, w zestawieniu do innych).

Współczesne produkty do spania z piankowym wypełnieniem oferują nie tylko unikalne wypełnienie czy właściwości, ale także rozmiar! Znajdziemy tutaj między innymi materac piankowy 90×200, 120×200 czy też 180×200 cm.

Materace piankowe – idealne dla kogo? 

Można śmiało stwierdzić, że materac piankowy stanowi świetny wybór dla niemalże każdego. Wszystko z uwagi na fakt, iż wykorzystanie różnego rodzaju pianek gwarantuje szeroki wybór oraz możliwość indywidualnego dopasowania do użytkownika. Z uwagi na to, zaleca się je przede wszystkim dzieciom już od najmłodszych lat, a także nastolatkom czy osobom starszym. Świetnie sprawdzą się również w sypialni alergików, singli czy par. Jednak nie tylko materace piankowe dbają o komfort snu. Dużą rolę, pełni tutaj poduszka duża lub mała – w zależności od oczekiwań użytkownika. Odpowiada ona w dużej mierze za stabilizację głowy i barków, a także wsparcie kręgosłupa w odcinku szyjnym. Właśnie dlatego przy zakupie materaca, warto i o niej pamiętać.

W dzisiejszych czasach mamy dostęp do różnego rodzaju produktów piankowych, dlatego warto pamiętać, aby przy ich wyborze uwzględnić osobiste potrzeby oraz preferencje. Tylko wówczas materac piankowy będzie w stanie pełnić we właściwy sposób swoją funkcję, czyli zapewnianie nam zdrowego i spokojnego wypoczynku.

Materace Hilding polecane przez https://www.zdrowykregoslup.pl/

Przeczytaj także: Materace przeciwodleżynowe – dla kogo i jak działają?