Wybierając materac pod uwagę należy wziąć wiele czynników – w tym swoją wagę oraz preferowaną twardość. Tylko odpowiednio dobrany materac jest w stanie zapewnić komfortowy oraz efektywny sen, dzięki czemu człowiek może cieszyć się dobrym samopoczuciem i nie tylko. Hilding Anders dba o każdego użytkownika i z myślą o nich zostały stworzone wyjątkowo miękkie i otulające do snu materace. Czym one są?

Dla kogo jest materac miękki?

Każdy materac jest inny – dotyczy to zarówno wkładu, jak i twardości wybranego modelu. Nie zmienia to jednak faktu, że wszystkie materace do spania powinien być odpowiednio dopasowany do potrzeb użytkownika. Pierwszym kryterium stawianym podczas tego podatku jest waga użytkownika. W zależności od budowy ciała czy stanu zdrowia człowiek może mieć różną masę ciała. Materace miękkie, o których mowa zostały specjalnie stworzone dla osób o drobnej budowie ciała oraz niewielkiej masie ciała, która według badań oraz testów powinna wynosić poniżej 60 kg. W ten sposób osoby lekkie będą miały zapewnione najlepsze podparcie kręgosłupa oraz efektywny wypoczynek. Materace miękkie zostały stworzone w taki sposób aby odpowiednio podpierały sylwetkę w newralgicznych punktach, umożliwiając prawidłowe regenerację mięśni.

Materace miękkie – poznaj modele piankowe i sprężynowe

Materace miękkie - odkryj nowy komfort snu!Materace miękkie zapewniają optymalne warunki wypoczynku oraz pozwalają zdrowo się wyspać. Jednak w ofercie Hilding Anders można znaleźć wiele modeli, które cechują się taką twardością. Do nich należy między innymi materac sprężynowy Hilding Makarena. Jest on specjalnym produktem, który oznacza się nie tylko dopasowaniem do ciała osób lekkich, ale wykazuje również właściwości prozdrowotne. To właśnie dzięki nim materac jest w stanie niwelować dolegliwości bólowe spowodowane schorzeniami lub chorobami kręgosłupa. Sam materac posiada certyfikat jakości AEH, który dodatkowo potwierdza, że spełnia najwyższe standardy w zakresie 4 najważniejszych z punktu widzenia zdrowego i komfortowego snu czynników: ergonomii, higieny, klimatu i trwałości. Jednak nie każda osoba może lubić sprężyste podłoże, jakie wiąże się z zastosowanie w Hilding Makarena sprężyn kieszeniowych typu Multipocket. Z uwagi na to również wśród materacy piankowych znajdują się materace miękkie. Należy do nich Hilding Rumba, czyli materac zbudowany na bazie pianki wysokoelastycznej Velvet Touch oraz pianki termoelastycznej Visco, która reaguje na temperaturę oraz nacisk ciała użytkownika, w idealny sposób dopasowując się do niego. Zastosowanie tej pianki zapewnia nie tylko odpowiednie podparcie kręgosłupa, ale także i przyjemne uczucie otulenia.

Materace miękkie a modele nawierzchniowe

Dostępne są również materace nawierzchniowe, które dodatkowo zwiększają miękkość podłoża. Stanowią one kilkucentymetrową matę, którą można położyć na wersalce, wysłużonym materacu czy łóżku hotelowym w celu dopasowania twardości pod indywidualne preferencje oraz wagę. Dodatkowo zastosowanie tego rodzaju materacy miękkich sprawia, że komfort oraz efektywność snu wzrastają. Materac nawierzchniowy, taki jak Hilding Alt idealnie sprawdzi się w podróży, u znajomych czy w delegacji, odpowiednio dbając o prawidłowy sen użytkownika. Hilding Alt nada się również jako materac ochronny, który będzie umieszczony na materacu głównym. W ten sposób zwiększa jego trwałość oraz wentylację.

W ofercie sklepów na rynku znaleźć można wiele modeli materacy, które zapewnią swojemu użytkownikowi miękkie, a tym samym i komfortowe podłoże. Dzięki temu każdy ma pewność, że materac idealnie będzie odpowiadał na potrzeby nawet najbardziej wymagających osób, zapewniając im efektywny sen.

Przeczytaj także: Najczęstsze skutki posiadania nieodpowiedniego materaca