Jednym z najwyższych osiągnięć technologicznych w dziedzinie materacy są materace termoelastyczne. Wyjątkowo komfortowe oraz wygodne modele, które idealnie sprawdzą się w każdej sypialni. Jakie właściwości posiadają materace termoelastyczne, z czego zostały wyprodukowane oraz kto na nich się wyśpi? Dowiedz się wszystkiego o nich!
Materace termoelastyczne – budowa i cechy
Materace termoelastyczne wyprodukowane przez renomowanych producentów zostały stworzone z najwyższej jakości materiałów. Ich wkład opiera się przede wszystkim na piance termoelastycznej Visco. Często również jest nazywana pianką leniwą lub inteligentną, a to wszystko za sprawą swoich właściwości. Przede wszystkim reaguje ona na temperaturę oraz nacisk ciała użytkownika, dzięki czemu jest w stanie idealnie dopasować się do anatomicznych kształtów. W ten sposób zapewnia doskonałe podparcie kręgosłupa, który w czasie snu może przyjąć fizjologiczny kształt. Pianka Visco działa na podobnej zasadzie, co gąbka i szybko wraca do swojego pierwotnego kształtu. Ugną się więc ona tylko w miejscu nacisku i nie emituje drgań, dzięki czemu idealnie nadaje się dla par, które wstają o różnych godzinach. Specjalne profilowania zapewniają większą wentylację oraz prawidłową cyrkulację powietrza, dzięki czemu materac jest higieniczny i bezpieczny dla alergików. Ponadto, materace do spania z pianką termoelastyczną cechują się:
- niewiarygodną miękkość,
- wrażenie otulenia,
- idealne dopasowywanie się do anatomicznych kształtów ciała użytkownika,
- odpowiednie podparcie całego ciała,
- wysoki komfort.
Materace termoelastyczne – jaki wybrać?
Materace termoelastyczne mogą posiadać różne cechy, a wszystko to zależy od konkretnego modelu. W ofercie lokalnych sklepów znaleźć można trzy warte uwagi materace z pianką Visco, do których zalicza się: Hilding Salsa, Hilding Rumba i Hilding Makarena. Posiadają one wiele cech wspólnych, takich jak:
- termoelastyczna pianka Visco, która występuje wraz z innymi materiałami zastosowanymi we wkładzie,
- siedem stref twardości, dzięki którym wkład idealnie dopasowuje się do anatomicznych kształtów ciała,
- właściwości prozdrowotne, które zostały potwierdzone przez liczne testy oraz badania medyczne,
- certyfikat AEH, który potwierdza wysoką jakość produktu oraz oznacza, że materac w wyniku specjalistycznych badań został uznany za spełniający rygorystyczne wymogi dotyczące ergonomii, higieny, klimatu oraz trwałości,
- pokrowiec, który z łatwością można ściągnąć i wyprać w celu zachowania higieny.
Idealnie sprawdzą się one w sypialni osób aktywnych, cierpiących na bóle kręgosłupa oraz alergików. Materace termoelastyczne różnią się rodzajem wkładu, a tym samym i niektórymi cechami. Hilding Salsa posiada innowacyjną piankę poliuretanową FlexiFoam o wysokiej elastyczności i plastyczności. W modelu Hilding Rumba natomiast zamiast pianki FlexiFoam zastosowano piankę Velvet Touch, która odznacza się wysoką sprężystością, wytrzymałością i odpornością na odkształcenia. Zupełnie innym typem materaca jest Hilding Makarena, który został zbudowany na bazie sprężyn kieszeniowych typu Multipocket odpowiadających za redukcję drgań oraz elastyczność punktową. Ponadto znaleźć antyalergiczną piankę lateksową oraz piankę FlexiFoam.
Materace termoelastyczne to wyjątkowe produkty, które idealnie sprawdzą się w każdej sypialni. Niezależnie od wieku, stanu zdrowia oraz wagi można wyspać się na komfortowym oraz miłym w dotyku materacu.
Przeczytaj także: Prawidłowa wentylacja materaca