Odpowiedni wypoczynek przynosi wiele korzyści – dobre samopoczucie czy energię na cały dzień. Zależy on jednak od wybranego materaca oraz jego właściwości. Dla osób zmagających się problemami lub schorzeniami kręgosłupa najlepszy będzie materac medyczny SleepMed Hybrid Premium Plus, który posiada właściwości prozdrowotne i nie tylko! 

Czym jest materac medyczny SleepMed Hybrid Premium Plus?

Człowiek średnio przesypia ⅓ swojego życia, dlatego ważne jest, aby wybierać najlepsze materace do spania. Może nim być SleepMed Hybrid Premium Plus, który uzyskał status wyrobu medycznego w klasie I, a jego właściwości prozdrowotne zostały potwierdzone przez niezwykle restrykcyjne testy i badania medyczne. Oznacza to, że zapewnia najlepsze wsparcie dla kręgosłupa oraz niweluje dolegliwości bólowe wynikające z nabytych schorzeń. Wszystko to za sprawą idealnie dopasowującego się do indywidualnych kształtów ciała wkładu, którego bazę stanowi siedmiosferowa sprężyna kieszeniowa MPO 1.4/1.5, w której każda sprężyna została umieszczona w indywidualnych kieszonkach, dzięki czemu materac pracuje tylko w miejscu nacisku. W ten sposób odznacza się on redukcją drgań, niezwykle wysoką elastycznością punktową oraz stabilnością. Znaleźć tam można również wysokoelastyczną piankę VPPHR Soft z technologią Airforce zapewniającą wysoką sprężystość, wytrzymałość oraz odporność na odkształcenia, a dodatkowo odpowiada za doskonałą cyrkulację powietrza wewnątrz wkładu. Jest też hybrydowa pianka Hybrid HY Hard z technologią Airforce, która stanowi innowacyjny typ pianki poliuretanowej o wysokiej elastyczności i plastyczności Na samej górze znajduje się termoelastyczna pianka VitaRest® stanowiąca odpinany top. Reaguje na temperaturę ciała oraz wagę użytkownika, dopasowując się idealnie do anatomicznej budowy ciała. Jednak to nie wszystko, czym wyróżnia się materac SleepMed Hybrid Premium Plus!

Właściwości SleepMed Hybrid Premium Plus

Zdrowy kręgosłup z pomocą materaca medycznego SleepMed Hybrid Premium PlusSleepMed Hybrid Premium Plus został zbudowany w taki sposób, aby obie jego strony były przystosowane do użytkowania. Dzięki temu materac można obrócić o 180 stopni, a zabieg ten dodatkowo zwiększa trwałość i wentylację. Sam wkład posiada technologię Airforce, która umożliwia doskonały przepływ powietrza, a tym samym uniemożliwia gromadzenie się wewnątrz alergenów, jednak w celu jeszcze większego usprawnienia tego procesu zastosowano specjalne profilowanie oraz nacięcia. Pozwala to na zachowanie niezwykle higienicznego środowiska do snu. Swoją rolę w tym procesie odgrywa również pokrowiec składający się z trzech rodzajów materiału – Probiotex, Tencel i taśmy 3D. Całość sprawia, że pokrowiec jest niezwykle komfortowy w dotyku, a zastosowanie technologii aktywnych probiotyków sprawia, że zmniejsza się ilość roztoczy i kurzu na powierzchni materaca. Do jednych z bardziej unikalnych cech materaca SleepMed Hybrid Premium Plus należy sześć twardości wynikających z zastosowania odpinanego topu. Poprzez jego zdjęcie możliwe jest zmienienie twardości materaca oraz odczuwalnego komfortu, dzięki czemu użytkownik w każdej chwili może dopasować twardość do swoich potrzeb i oczekiwań.

SleepMed Hybrid Premium Plus – dla kogo?

Materace SleepMed posiadają wiele cech, które idealnie sprawdzą się w sypialni każdego. Jednak SleepMed Hybrid Premium Plus wyróżnia się nie tylko pod kątem wkładu oraz właściwości, ale i uniwersalności! Materac ten jest idealny dla:

  • singli,
  • par,
  • alergików,
  • osób cięższych,
  • osób cierpiących na problemy i schorzenia kręgosłupa.

Wybierając materac warto zwrócić uwagę, aby był on odpowiednio przetestowany oraz posiadał certyfikat jakości. Jest to ważne szczególnie w przypadku materacy medycznych, takich jak SleepMed Hybrid Premium Plus, ponieważ gwarantują, że użytkownik w nocy komfortowo się wyśpi, a jego kręgosłup będzie stabilnie podparty.

Przeczytaj także: Dla kogo pianka termoelastyczna w materacu?