Planujesz wymianę swojego starego materaca na nowy? Poznaj bezcenne właściwości modeli kieszeniowych. 

Materace kieszeniowe – charakterystyka 

Materace kieszeniowe to idealnie rozwiązanie dla osób, które stawiają na komfort i wygodę. Zastosowanie innowacyjnych sprężyn zapewnia użytkownikowi wysoką elastyczność punktową. Tego typu modele dopasowują się do ciała i gwarantują mu odpowiednie podparcie i stabilizację. Materace kieszeniowe to jeden z typów materacy sprężynowych. Zastosowano w nich innowacyjne sprężyny, a każdą z nich umieszczono w oddzielnym flizelinowym woreczku. Każda z nich pracuje osobno, dlatego wkład materaca idealnie dopasowuje się budowy anatomicznej ciała. Najlepsze materace kieszeniowe posiadają siedmiostrefowy fizjosystem, co minimalizuje ryzyko drętwienia kończyn. Z tego powodu, ten typ materacy może być wykorzystywany podczas profilaktyki wad postawy. Sprawdzi się też świetnie w przypadku osób, cierpiących na bóle pleców, szczególnie odcinka szyjnego. Materace kieszeniowe możesz dobrać do osobistych potrzeb i preferencji, dlatego ten typ podłoża zapewnia optymalny komfort i wygodę.

Wysoka elastyczność punktowa 

Kiedy warto zdecydować się na materace kieszeniowe?Pierwszy materac z tej kolekcji to Hilding Tango. Jest to dwustronny, rolowany produkt, którego konstrukcja składa się ze sprężyn kieszeniowych. Takie innowacyjne rozwiązanie gwarantuje wysoką elastyczność punktową. Nowoczesne sprężyny uginają się tylko w tych miejscach, na które wywierany jest nacisk. Dzięki temu, partner śpiący obok nie będzie odczuwał ruchów drugiej osoby i każdy spokojnie prześpi całą noc. Zastosowanie pianki lateksowej oraz pianki HR podnosi komfort użytkowania i gwarantuje regenerujący odpoczynek. Hilding Tango dopasowuje swój kształt do sylwetki, zapewniając wsparcie plecom. W zestawie będziesz mógł wybrać jeden z dwóch nowoczesnych pokrowców. Pierwszy, Velvet New, wykorzystuje technologię Purotex, która zwalcza alergeny. Drugi z nich to pokrowiec Tence New, który wykazuje właściwości antyalergiczne i potrafi absorbować poziom wilgoci bezpośrednio ze skóry śpiącej na materacu osoby.

Świetny wybór dla par 

Hilding Cha-Cha to materac dedykowany dla par. Konstrukcja oparta na działaniu sprężyn kieszeniowych zagwarantuje świetną elastyczność punktową. Każda ze sprężyn reaguje na nacisk indywidualnie, dlatego twój partner śpiący obok nie będzie odczuwał twoich ruchów. Wkład z pianki Velvet Touch zapewnia świetną sprężystość i twardość. Przemyślana struktura zapewnia optymalną wentylację i odpowiednią higienę snu. Po obu stronach sprężyn wstawiono dodatkowe warstwy filcu, które mają za zadanie zwiększyć twardość materaca. Dzięki temu, produkt przyniesie ulgę w bólu pleców i zregeneruje zmęczone mięśnie.

Materace do spania dostępne w tej kolekcji to produkty, które pozytywnie wpłyną na twój sen i zapewnią odpoczynek, o jakim zawsze marzyłeś!

Przeczytaj także: Materace dla lubiących spać na twardym podłożu