Rynek sypialniany stale się rozwija. W sklepach i na stronach internetowych pojawiają się coraz to nowsze propozycje, które zachwycają innowacyjnością i doskonale przemyślanym składem. Osoby zainteresowane zakupem nowej kołdry mają do wyboru modele zarówno syntetyczne, jak i naturalne. Czym charakteryzują się drugie z wymienionych i dlaczego są tak chętnie wybierane?

Dlaczego wybór kołdry jest tak ważny?

Wiele osób pewnie zastanawia się, dlaczego wybór kołdry jest tak istotny. Wynika to z faktu, iż tego typu element wyposażenia jest decyzją na lata – powinien więc być dobry jakościowo, świetnie wykonany i starannie dobrany do indywidualnych potrzeb użytkownika. Nikt nie lubi przepłacać, a jeszcze bardziej – być zmuszonym do stałego wymieniania niedawno zakupionych przedmiotów na nowe. Istotne jest więc to, by wybrany produkt faktycznie spełniał funkcje obiecane przez producenta i zapewniał komfort snu i wypoczynku. Zarówno wyziębienie, jak i przegrzanie w trakcie snu jest niewskazane – grubość i rodzaj wypełnienia powinien być więc dobrany w taki sposób, aby komfort termiczny był zapewniony bez względu na porę roku.

Kołdra naturalna – dla kogo będzie dobrym wyborem?

Jaka kołdra naturalna najlepiej sprawdzi się w Twojej sypialni?Można usłyszeć wiele bardzo skrajnych opinii na temat kołder naturalnych – jedni są niesamowicie zadowoleni z zakupu, a inni uważają, iż jest to produkt niewarty swojej ceny. Tego typu wyrób jest jednak idealnym rozwiązaniem dla osób, które pragną stworzyć luksusowe środowisko do snu. Naturalne wypełnienia i poszycia posiadają wysokie parametry termoizolacyjne, dzięki czemu są bardzo ciepłe. Nie oznacza to jednak, iż użytkownik będzie czuł się niekomfortowo ze względu na zbyt wysoką temperaturę podczas nocnego wypoczynku – jedną z zalet kołder naturalnych jest swobodny przepływ powietrza, który pozwala skórze swobodnie oddychać. Wyrób wchłania wodę i zapobiega poceniu się, a jednocześnie wciąż jest bardzo higieniczny. Właściwości tego typu w niektórych przypadkach są potwierdzone przez ekspertów – przykładem są naturalne kołdry AMZ, które zostały wyróżnione atestem PZH wydanym przez Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego.

Wypełnienie kołder naturalnych

Kołdry naturalne są dostępne w kilku różnych wariantach – na rynku są dostępne modele puchowe oraz z pierza. Pierwsze z wymienionych są zdecydowanie najpopularniejsze – ich wsad jest wykonany z puchu gęsiego lub kaczego, który jest lekki i doskonale chroni przed chłodem. Światowej sławy producenci, tacy, jak na przykład firma AMZ, zadbali o to, by wyroby tego typu były również funkcjonalne. Modele bardzo często są pikowane, dzięki czemu puch nie przemieszcza się i nie zbija w jednym miejscu. Drugą opcją są kołdry wypełnione pierzem – ich niezaprzeczalnym atutem jest fakt, iż dobrze wchłaniają wodę i pozwalają skórze oddychać. Są dużo cięższe od swoich puchowych odpowiedników, ale mimo to, od lat zyskują wiernych zwolenników. Warto jednak wspomnieć, iż kołdry naturalne nie nadają się dla alergików – ze względu na niską odporność na kurz i roztocza, mogą uczulać.
Czy masz już swojego faworyta wśród kołder naturalnych? Jeśli tak, nie czekaj – jak najszybciej zadbaj o efektywny i luksusowy sen, decydując się na model dopasowany do swoich potrzeb i preferencji. Sklep z artykułami sypialnianymi Sleeping House to idealne miejsce, by wybrać produkt dla siebie.

Przeczytaj także: Poduszki – jakie wypełnienie jest najlepsze?