Twoja poranna i wieczorna rutyna na pewno uwzględnia dokładne oczyszczenie twarzy oraz stosowanie różnego rodzaju preparatów. Jednak, czy zdajesz sobie sprawę z tego, że w zależności od wieku, należy postawić na innego rodzaju kosmetyki pielęgnujące? Dowiedz się, w co najlepiej zainwestować w wieku 20., 30., 40., 50. i 60. lat!

Jakie są zabiegi pielęgnacyjne na twarz? 

Odpowiednia pielęgnacja to podstawa, aby uniknąć szybko pojawiających się zmarszczek i utraty jędrności. Do licznych zabiegów, jakie możesz wykonywać w swoim domu zalicza się:

  • demakijaż,
  • dogłębne oczyszczenie skóry,
  • wykonanie peelingu – drobnoziarnistego lub enzymatycznego,
  • nałożenie maseczek do twarzy,
  • zastosowanie różnego rodzaju kremów.

Wykonanie tych zabiegów nie musi być nudne. Możesz je zaliczyć do wykonywanego w wolnej chwili domowego spa, tym samym oddając się całkowicie relaksującej atmosferze, jaka panuje w łazience. Pomóc w tym mogą świece zapachowe, dyfuzor zapachowy, odprężająca muzyka czy miękkie dywaniki. Jednak najważniejszym punktem będą tutaj zabiegi przeprowadzane na skórze twarzy. A jak o nią dbać w zależności od wieku?

Pielęgnacja cery w wieku 20 lat 

Na czym polega pielęgnacja cery w zależności od wieku?Młoda skóra najczęściej zmaga się z uporczywym trądzikiem. Można go wyeliminować poprzez codzienne oczyszczanie i złuszczanie skóry. W wieku dwudziestu lat warto również pamiętać o dokładnym demakijażu. Zaleca się stosowanie kosmetyków nawilżających, a także wdrożeniu odpowiednią dietę bogatą w przeciwutleniacze i witaminy.

Pielęgnacja cery w wieku 30 lat 

W tym wieku najczęściej zauważa się pierwsze zmarszczki mimiczne, czyli takie, które powstają na skutek intensywnej pracy mięśni twarzy. Zalicza się do nich zmarszczki poziome na czole, lwią bruzdę, kurze łapki czy zmarszczki palacza. Najważniejszą kwestią w codziennej pielęgnacji staje się odpowiednia ochrona, czyli stosowanie kremów ochronnych z filtrami UV. Zaleca się także używanie kremów przeciwzmarszczkowych na noc, zawierających związki pobudzające do odbudowy kolagenu.

Pielęgnacja cery w wieku 40 lat 

Po czterdziestym roku życia pojawiają się liczne zmiany, które są widoczne na twarzy. Wówczas utrwalają się zmarszczki mimiczne, bruzdy nosowo-wargowe, a skóra traci jędrność. Oprócz wcześniej wymienionych kosmetyków warto wdrożyć tutaj kremy intensywnie odżywiające, a także zastanowić się nad mezoterapią osoczem bogatopłytkowym. Charakteryzuje się silnym działaniem regenerująco-odżywczym. Warto zastanowić się tutaj nad zakupem serum do twarzy.

Pielęgnacja cery w wieku 50 lat 

Po pięćdziesiątym roku życia skóra staje się cieńsza, traci sprężystość, a dodatkowo coraz częściej pojawiają się problemy z zaśnięciem włosów. Najlepiej zadbać o delikatne oczyszczanie skóry oraz stosowanie wymienionych wyżej kosmetyków, które będą dostarczać niezbędnych substancji aktywnych. Pamiętaj tutaj również, aby zdrowo się odżywiać, zażywać suplementy diety z witaminami oraz zastanowić się nad mezoterapią.

Pielęgnacja cery w wieku 60 lat 

Skóra w tym wieku wyróżnia się słabszym ukrwieniem, co wiąże się z gorszym odżywianiem i dotlenieniem. Jest to bezpośrednia przyczyna powstawania różnego rodzaju przebarwień oraz zmian rozstawach, takich jak brodawek czy włókniaków. W codziennej pielęgnacji warto uwzględnić preparaty dotleniające oraz witaminowe, zawierające witaminy A, E i C, które działają odmładzająco i odżywczo. Dodatkowo dużą rolę odgrywają tutaj kosmetyki natłuszczające i dbające o płaszcz lipidowy skóry.

W jaki sposób materac do spania wpływa na Twoją cerę?

Komfortowe łóżko umożliwia nie tylko zrelaksowanie się, ale także korzystnie wpływa na jakość i efektywność twojego wypoczynku. Powinno ono się składać z wielu niezbędnych elementów, w tym materaca do spania. Jest to produkt, który odpowiada za prawidłowe ułożenie ciała , a poprzez unikalną budowę oraz właściwości gwarantuje korzystny wpływ na organizm. W jaki sposób? Przede wszystkim podczas snu zwiększa się przepływ krwi w skórze. Odpowiada to za jej zdrowy wygląd oraz pozwala uniknąć cieni lub opuchlizny pod oczami. Oprócz tego zdrowy sen, jaki zagwarantuje Ci dobry materac do spania, korzystnie wpłynie na:

  • odporność,
  • metabolizm,
  • zdolności poznawcze,
  • kondycję fizyczną i psychiczną.

O skórę twarzy od zawsze dbały kobiety, jednak w dzisiejszych czasach również mężczyźni zwracają na nią oraz większą uwagę. Poprzez odpowiednią pielęgnację dopasowaną do Twojego wieku oraz prawidłowe wysypianie się, na pewno poprawisz jej stan i kondycję, a także zapobiegniesz przedwczesnej utracie jędrności.

Przeczytaj także: Materac dla seniorów – jak wybrać odpowiedni?