Potrzeby nastolatków są zróżnicowane i potrafią zmieniać się jak w kalejdoskopie. Są jednak takie, które są niezmienne. Do takich z pewnością należy potrzeba dbania o zdrowy rozwój kości i mięśni podczas dorastania. Warto więc wybrać materac, który został stworzony specjalnie dla młodzieży. Zapobiega to rozwojowi wad postawy i gwarantuje dobre samopoczucie.

Model Breakdance marki Hilding to materac piankowy. Jest to najszybciej rozwijająca się rodzina materaców na rynku. Tego typu materace charakteryzują się tym, że wewnątrz wkładu posiadają co najmniej jedną warstwę pianki. Ich podstawową zaletą jest wysoka elastyczność i możliwość szybkiego dopasowania się do kształtu ciała użytkownika. Są także niebywale lekkie, co ułatwia zarówno transport, jak i odwracanie materaca na drugą stronę.

Hilding Breakdance - młodzieżowyWkład tego materaca wypełniają dwa rodzaje pianek. Obie zostały wykonane w innowacyjnej technologii Flexifoam. Zbudowane zostały z wyjątkowo wytrzymałych włókien poliuretanowych. Oprócz tego, charakteryzują się świetną elastycznością, a także plastycznością. Dzięki specjalnej strukturze i gęstości są gwarancją doskonałego przylegania do anatomicznej budowy ciała, co z kolei wpływa na podwyższenie komfortu korzystania z materaca. Co więcej marka Hilding chce, aby dodatkowo zwiększyć uczucie komfortu podczas wypoczynku na modelu Breakdance. W związku z tym materac został podzielony na siedem indywidualnych stref twardości. Takie wyprofilowanie materaca pozwoli na jeszcze dokładniejsze dopasowanie do użytkownika. To gwarancja, że obudzenia się nie tylko o wiele bardziej wypoczętym i pełnym wigoru na kolejny dzień, ale przede wszystkim zostanie zapewnione najbardziej optymalne podparcie dla okolic kręgosłupa. W tym modelu zostały również zastosowane dwa różne poziomy twardości materaca. Oznacza to, że sam decydujesz, jaki rodzaj nawierzchni preferujesz

— średnio-twardą lub twardą. Wystarczy przewrócić na drugą stronę! Poziom twardości H2 szczególnie zalecana jest dla osób o wadze do 80 kg, z kolei twardość H3 – powyżej 80 kg. Pamiętaj, że regularna zmiana stron oraz obracanie materaca o 180° zapewnia odpowiednią wentylację i znacząco zwiększa jego trwałość.

Marka Hilding przy produkcji tego modelu stawia również na wyjątkową jakość. Właśnie dlatego model Breakdance został wyróżniony prestiżowym certyfikatem Oeko-Tex® Standard 100 – czyli światowym znakiem bezpieczeństwa wśród wyrobów włókienniczych. Produkty oznaczone tym certyfikatem są wolne od szkodliwych substancji, które mają negatywny wpływ na ludzkie zdrowie, m.in. pestycydów, chlorofenoli, formaldehydu, ekstrahowalnych metali ciężkich, zabronionych barwników azowych oraz barwników alergizujących. Co więcej tekstylia posiadające ten certyfikat spełniają wysoko humaekologiczne wymagania. Dzięki temu, model Breakdance jest szczególnie polecany dla osób wrażliwych na alergeny.

Do tego modelu materaca marka Hilding zadedykowała pokrowiec Young. Został wykonany z najwyższej jakości, solidnego oraz trwałego materiału. Charakteryzuje się podwyższoną odpornością na ścieranie. Jego nowoczesny design z pewnością przyciągnie uwagę każdego nastolatka.

Warte podkreślenia jest to, że na ten model materaca marka Hilding przewidziała aż pięcioletnią gwarancję. To jednoznacznie podkreśla jakość, jaką się on cechuje.

Przeczytaj także: Zdrowy sen – dlaczego jest tak ważny?