Jednym z najnowszych materaców od marki Hilding jest model Conga. Powstał on poprzez skrupulatną analizę ustawienia ciała w trakcie snu i odpoczynku, co pozwoliło na opracowanie unikalnej konstrukcji, która dzięki zastosowanym technologiom zagwarantuje maksimum komfortu.

Materac Conga należy do rodziny materaców piankowych. Jest to jedna z najszybciej rozwijających się technologii na rynku. Materace tego gatunku charakteryzują się przede wszystkim wysokim stopniem elastyczności i dopasowywania się do sylwetki. Nie inaczej jest w przypadku materaca Conga firmy Hilding. Składa się on z aż czterech różniących się od siebie rodzajów pianki, co pozwala osiągnąć najwyższy poziom przyjemności, jaką można czerpać z dobrego snu. Pianki te zostały podzielone i wyprofilowane na siedem stref twardości. Każda z nich charakteryzuje się innymi właściwościami, które mają za zadanie najbardziej optymalnie wpłynąć na poziom regeneracji i rozluźnienia mięśni w trakcie, gdy Ty będziesz cieszył się głębokim i spokojnym snem. Strefy wyprofilowania materaca sprawią, że niezależnie od pozycji, w jakiej będziesz się w nocy znajdować, Twoje ciało będzie przez cały czas idealnie podparte.

Hilding Conga - innowacyjny materacFirma Hilding, projektując model Conga, postawiła także na uniwersalność — materac jest dwustronny. Z jednej strony umieszczona wysokoelastyczna pianka typu HR, która charakteryzuje się niezwykle wysoką odpornością na odkształcenia. Dzięki swojej budowie sprawia ona, że materac klasyfikowany jest także jako odpowiedni dla osób o podwyższonej wadze (nawet do 130 kilogramów) i nie ulegnie niepotrzebnym zgnieceniom, które mogłyby obniżyć jego jakość. Zakup tego materaca powinny rozważyć także pary. Dzięki właściwościom tej pianki możesz mieć pewność, że maksymalnie zostanie zmniejszone odczuwanie ruchów drugiej osoby. Dodatkowe wkładki w strefie ramion wykonane z pianki FloFom FloForm o delikatnie chłodzących właściwościach znaczoąco podnoszą komfort snu. Szczególnie pomocne będą one w chwilach, gdy odczuwasz napięcie w okolicy ramion, barków, a także karku. Nowoczesna technologia pozwoli na to, abyś poczuł rozluźnienie, a przez to zwiększył swój komfort snu do maksymalnego poziomu. Po zakupie tego materaca możesz pożegnać się z napięciem i bólem w tamtych strefach. Dzięki takim właściwościom, model Conga wydaje się być idealnym wyborem dla osób aktywnych i sportowców.

Po drugiej stronie materac został wyposażony w piankę — Velvet Touch, która pozwoli na zachowanie właściwej sprężystości materaca. Ta strona dostarcza bardziej miękkiego komfort. Tutaj w strefie ramion wykorzystano piankę Visco. Zastosowana w niej technologia powoduje, że dopasowuje się ona do kształtu Twojego ciała, co do złudzenia przypomina uczucie otulenia. Sprawdzi się ona fenomenalnie podczas chłodnych jesiennych oraz zimowych nocy, ponieważ reaguje ona na temperaturę Twojego ciała, przez co niweluje uczucie ucisku, a także poprawia przepływ krwi. Dzięki tej właściwości zyskujesz pewność, że wybudzisz się wypoczęty i zrelaksowany.

Otwory wentylacyjne rozmieszczone na całej powierzchni materaca, wraz z właściwościami zwiększającymi przewiewność, jaką gwarantuje zastosowanie w tym materacu pianki Velvet Touch, to zapewnienie, że higiena materaca, a przez to Twój komfort snu będą zachowane na najlepszym standardzie. Co więcej, właściwości materaca Conga idealnie uzupełnia niezwykle miły w dotyku pokrowiec Cashmere o właściwościach antyalergicznych i redukujący wilgoć aż o 40%, przez co zapewnia absolutnie optymalne środowisko do komfortowego snu.

Firma Hilding jest przekonana w pełni o najwyższej jakości produkowanych przez siebie materaców. Właśnie dlatego dają oni aż 15 lat gwarancji! Masz pewność, że kupując ten model będziesz wysypiać się wygodnie przez wiele lat.

Przeczytaj także: Na jakim materacu powinien spać senior?