Właściwe podparcie kręgosłupa to klucz do udanego wypoczynku na materacu. Dlatego wybierając odpowiedni model dla siebie nie możesz kierować się modą lub stawiać na niesprawdzone rozwiązania. Kręgosłup jest tylko jeden więc trzeba poświęcić mu wyjątkową troskę. Właśnie po to marka Hilding stworzyła materac Fandango. Dzięki technologii w nim zastosowanej masz pewność, że Twój komfort snu pozostanie na najwyższym poziomie.

Model Fandango należy do kategorii materacy sprężynowych. Gwarantuje on wysoką stabilność i optymalne podparcie mięśni oraz stawów, co pozwoli na ich właściwą regenerację. Wkład tego materaca zbudowany jest z wielu indywidualnie pracujących sprężyn kieszeniowych. Jest to kluczowy element budowy tego modelu. Dzięki zastosowaniu tej technologii, każda ze sprężyn pracuje niezależnie, co pozwala na osiągnięcie lepszego poziomu elastyczności punktowej materaca. Oznacza to, że pracuje on wyłącznie w miejscu nacisku, co z kolei poprawia odczucie stabilnego podłoża do leżenia dla jego użytkownika.

Hilding Fandango - wyrób medycznyDzięki zastosowanej technologii sprężyn kieszeniowych, materac został podzielony na siedem osobnych stref twardości. Pozwala to na lepsze dopasowanie się do budowy ciała użytkownika. Odpowiednio dobrany poziom twardości dla okolic głowy, barków, miednicy, czy kolan gwarantuje możliwość nie tylko lepszej regeneracji podczas odpoczynku, ale także wspomaga właściwy rozwój stawów i kośćca. To właśnie dzięki swoim właściwościom, model ten jest rekomendowany przy profilaktyce wad postawy. Co więcej, uzyskał on status wyrobu medycznego klasy I — spełnia on wszystkie podstawowe wymagania dyrektyw tzw. „Nowego Podejścia” Unii Europejskiej, które regulują aspekty odnoszące się między innymi do ochrony zdrowia użytkownika, jego bezpieczeństwa oraz bycia przyjaznym dla środowiska naturalnego.

Dodatkowym atutem modelu Fandango marki Hilding jest zastosowana warstwa kokosa i filcu. Kokos nadaje dodatkowej sztywności. Jest to niezwykle ważny aspekt w ramach dbania o właściwą postawę podczas odpoczynku. Co więcej, kokos jest materiałem o niezwykle wysokim stopniu higieniczności oraz zwiększa przewiewność materaca. Dzięki zastosowaniu wewnątrz wkładu warstwy maty z włókien kokosowych, ten materac uzyskuje optymalny poziom sprężystości. Wewnątrz znajduje się również cienka warstwa filcowa. Zwiększa ona dodatkowo twardość wkładu. Co więcej, zastosowanie zarówno filcu, jak i kokosa pozwala na zwiększenie nie tylko twardości, ale i poziomu elastyczności materaca. Ta technologia powoduje, że model ten jest rekomendowany dla osób o podwyższonej wadze, seniorów, par, a także cierpiących na ból kręgosłupa.

Ostatnią warstwą wkładu jest innowacyjna pianka Flexifoam. Charakteryzuje się ona zarówno wysokim poziomem elastyczności, jak i miękkością połączoną ze sprężystością. Dzięki swoim właściwościom doskonale dopasowuje się do kształtu ciała użytkownika materaca i wspomaga właściwą pozycję kręgosłupa podczas snu lub odpoczynku.

Do materaca marka Hilding dołącza wyjątkowy, antyalergiczny pokrowiec Medi-cover. Posiada on właściwości przeciwdziałające gromadzeniu się pleśni, alergenów i innych szkodliwych dla zdrowia mikroorganizmów. W połączeniu z zastosowaną w materacu warstwą włókien kokosowych pozwoli wyraźnie poprawić higienę snu, co bezpośrednio przekłada się na jego zwiększony komfort. Dzięki temu, model Fandgango jest również polecany alergikom.

Na ten model marka Hilding przekazuje 5 lat gwarancji. To dowód, że zakup materaca Fandango jest doskonałym wyborem i pozwoli Ci cieszyć się wygodnym odpoczynkiem przez długi czas.

Przeczytaj także: Materace z pianki termoelastycznej Visco