Na co dzień używamy wielu rzeczy – bluzek, spodni, butów czy materaca, przez co z czasem ulegają zużyciu. Jednak to od sposobu użytkowania zależy ich żywotność. Przestrzegając pewnych zasad, jesteśmy w stanie znacząco wydłużyć ten czas, przez co możemy cieszyć się naszymi ulubionymi elementami garderoby i nie tylko. A jak to wygląda w przypadku biustonoszy?

Jak prawidłowo dobrać biustonosz?

Nie ma co ukrywać, najważniejszym krokiem w utrzymaniu biustonosza w dobrej formie jest wybór odpowiedniego rozmiaru. Wówczas może spełniać on prawidłowo swoją funkcję, czyli stabilizować biust, prawidłowo go podtrzymywać oraz obciążać kręgosłup. Co więcej – możliwa jest poprawa jego wyglądu oraz dodanie sobie pewności siebie. A na czym polega prawidłowe dopasowanie biustonosza? Oto cztery ważne kroki, o których każda z nas powinna pamiętać!

Krok pierwszy – obwód pod biustem

Całość zaczynamy od zdjęcia pomiarów. Aby były one dobrem, należy stanąć prosto i swobodnie oddychać. Następnie przykładamy centymetr poziomo wokół ciała. Powinien on znajdować się ściśle pod biustem, a jednocześnie zapewniać swobodne oddychanie. Zmierzony w ten sposób obwód odpowiada rekomendowanemu rozmiarowi biustonosza w odstępach co 5 cm z nadmiarem i niedomiarem. Np. jeśli nasz obwód wynosił 73, to zaokrąglamy go w górę do rozmiaru 75, a jeśli 72, to w dół do rozmiaru 70.

Jak dbać o biustonosz, aby służył jak najdłużej?Krok drugi – obwód w biuście

Tutaj obowiązuje zasada, że podczas mierzenia centymetr musi przylegać w najszerszym miejscu biustu. Jednocześnie jego obecność nie powinna deformować piersi. Pamiętajmy, aby centymetr na był na ciele w pozycji poziomej i na tej samej wysokości zarówno z przodu na piersiach, jak i z tyłu na plecach.

Krok trzeci – obliczenie wielkości miseczki

Obliczenie wielkości miseczki nie jest skomplikowane. Odejmujemy tutaj obwód pod biustem od obwodu w biuście, a wynik sprawdzamy w tabeli dostępnej w internecie i nie tylko. Np. różnica wynoszącą 12-13 cm to miseczka A, różnica 14-15 cm to miseczka B itd. Mając te wszystkie informacje, możemy ze spokojem udać się do sklepu.

Krok czwarty – przymierzenie biustonosza

Ostatni, ale jakże ważny krok w doborze odpowiedniego biustonosza. Po znalezienie odpowiedniego rozmiaru biustonosza i założeniu go należy się pochylić i ułożyć pierś w miseczkach tak, aby je równo wypełniły. Tutaj za prawidłowy rozmiar miseczki uznaje się taki, który pozwala na wypełnienie wolnego miejsca piersiami bez powstawania pustych przestrzeni czy zagnieceń w materiale. Pamiętajmy, że biust nie może również wpływać do przodu czy po bokach. Jeśli chodzi o fiszbiny, to mają one okalać całe piesi od spodu i nie mogą w żaden sposób uwierać. Ramiączkami nie musimy się przejmować – zawsze można je odpowiednio wyregulować. Dobry biustonosz nie będzie na nas ani za mały, ani za duży.

Jak prawidłowo dbać o biustonosz?

Niezależnie od marki, jakości wykonania czy materiału – każdy biustonosz powinien być dobrze traktowany. Obejmuje to liczne czynności, takie jak nie prasowanie czy niewkładanie do suszarki bębnowej. Jednak o czym jeszcze powinniśmy pamiętać?

Po pierwsze – częstość prania

Kwestia ta jest dość indywidualna i zależy głównie od tego, jak bardzo się pocimy i jak bardzo jesteśmy aktywni na co dzień. Z reguły latem pierze się je nieco częściej niż zimą. Jednak nie zaleca się prać ich codziennie.

Po drugie – sposób prania

Zaleca się, aby prać biustonosze ręcznie i to bez względu na znajdujące się na metce wskazówki. W ten sposób jesteśmy w stanie przedłużyć ich trwałość. Do tego używamy delikatnych detergentów, np. płynu do prania dziecięcych ubranek. Po namoczeniu w ciepłej wodzie dodajemy niewielką ilość środka piorącego i bez zbytniego pocierania, przepierzmy. Na koniec przepłukujmy w chłodnej wodzie, odsączmy i rozłóżmy na płaskiej powierzchni.

Po trzecie – przechowywania

Sposób przechowywania również nie jest bez znaczenia! Najlepiej delikatnie złożyć biustonosz poprzez włożenie jednej miseczki w drugą, bez wywijania ich na druga stronę. W ten sposób unikniemy odkształceń.

Jak spanie w biustonoszu wpływa na jego stan?

Są panie, które preferują wypoczywania w staniuk – jednak czy to nie wpływa na jego trwałość? Nie od dziś wiadomo, że dobry biustonosz, podobnie jak materac www.sennamaterace.pl/109-materace-120×200, musi być idealnie do nas dopasowany. Oznacza to, że nie powinien:

  • doprowadzić do dyskomfortu, a spanie w biustonoszu może być po prostu niewygodne, gdyż jego krawędzie oraz fiszbiny wbijają się w ciało,
  • upośledzać krążenia, co zdarza się przy zbyt ciasnym modelu lub w nocy, gdy nieprawidłowo nam się ułoży w czasie snu,
  • podrażniać skóry, a jest to możliwe z uwagi na długi okres noszenia, gdyż mamy go na sobie nie tylko w ciągu dnia, ale także nocą.

Jeśli już chcemy, to wybierajmy na noc biustonosze materiałowe, które nie będą sprawiać nam problemu i zaburzać spokojnego wypoczynku.

Biustonosz to bez wątpienia ważna część garderoby dla wielu kobiet. Wiele pań ma swój ulubiony stanik, który zapewnia wyjątkowe wsparcie oraz komfort. Pamiętajmy zatem, aby odpowiednio o niego dbać, gdyż tylko w ten sposób będzie nam długo służył!

Przeczytaj także:

  1. Bieganie a problemy ze snem – jak im zapobiegać?
  2. Materace naturalne – czym się wyróżniają oraz dla kogo są polecane?
  3. Domowe SPA krok po kroku, czyli jak zapewnić sobie błogi relaks